Lekcje online

Lekcje online – dlaczego warto?

Kursy online stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Może okazać się, że w niedalekiej przyszłości zdecydowanie chętniej będziemy wybierać ten sposób nauki tak jak robią to inne rozwijające się kraje, np.: Chiny, Niemcy, Węgry, Słowacja. Dlaczego i które zalety tej formy nauki są najkorzystniejsze?

Lekcje online z udziałem lektorów, to coś innego niż kursy e-learningowe, które pozwalają jedynie na odtwarzanie suchego tekstu. Podczas kursu online uczeń ma stały kontakt z nauczycielem, zarówno wizualny jak i foniczny. Po drugiej stronie monitora jest lektor prowadzący zajęcia, który używa tablicy do zapisywania nowych słówek, zadań, magnetofon do odtwarzania ćwiczeń na listening oraz materiały wizualne w postaci flash cards, plakatów i wideo. Pozwala to uczniom przede wszystkim na zadawanie pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi, czyli na prowadzenie lekcji interaktywnych. Tego typu zajęcia prowadzi szkoła języków obcych BEST Academy of Languages specjalizująca się w kreatywnym nauczaniu, które duże efekty przynosi już po 3 miesiącach. Zajęcia indywidualne i grupowe (max. 8 osób) prowadzone są przez Native Speakerów w oparciu o podręczniki albo o materiały przygotowane przez lektorów.

angielski online Wola

Główną zaletą lekcji online, czyli lekcji prowadzonych przez nauczyciela za pośrednictwem Internetu jest brak konieczności dojazdu do szkoły językowej, czy do miejsca spotkania z lektorem. To duże udogodnienie jest szczególne odczuwalne w deszczowe, jesienne dni lub długie i mroźne zimowe dni. Dodatkowo nie tracimy czasu na stanie w korkach. Mieszkańcy dużych miast często, zwłaszcza w godzinach szczytu, mierzą się z zatłoczonymi ulicami, co sprawia, że czasami przejechanie niewielkiej odległości wiąże się z utratą wielu cennych minut. Koniec zatem utraty zajęć z powodu spóźnień. Nauka w domu jest też dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy nie muszą organizować całego przedsięwzięcia logistycznego związanego z dowozem dzieci do szkoły językowej.

Brak konieczności dojeżdżania na zajęcia językowe pociąga za sobą drugą zaletę – uczyć można się wszędzie! W domu, w biurze, w podróży służbowej i innym wybranym miejscu. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, zeszyt do notowania i materiały używane w czasie zajęć. Sprzyjają temu komunikatory używane do prowadzenia zajęć, które są łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Trzecim, niezwykle istotnym atutem jest niższy koszt kursów online. Tańsze są zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe. Wynika to z braku konieczności dojeżdżania lektora na miejsce spotkań oraz braku kosztów wynajmu lokalu. Ceny potrafią być nawet o 30% niższe.

kursy onlineLekcje online to również duża interakcja lektora z uczniem oraz ucznia z uczniem. Nauczyciel dzień przed każdymi zajęciami przesyła specjalnie przygotowane materiały do zajęć (temat lekcji, tekst, fiszki z idioms, phrasal verbs, słownictwo, dodatkowe ćwiczenia i gry edukacyjne), tak aby uczeń mógł się z nimi zapoznać wcześniej i swobodnie przygotować. Daje to również extra czas na opracowanie pytań związanych z danym tematem. Podczas lekcji kursant może zadać konkretne pytania do przerabianego zagadnienia. Lektor zawsze po zakończeniu zajęć zadaje pracę domową, którą należy odrobić i odesłać drogą e-mailową przynajmniej 1 dzień przed kolejnym spotkaniem online. Przesłane prace są sprawdzane, korygowane wraz z komentarzami odnośnie popełnionych błędów.

Lekcje online posiadają tak wiele zalet, że w ich kierunku zaczyna podążać coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych krajów. Warto zatem skorzystać z tej formy nauczania i sprawić, aby nauka języków obcych była jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza.

13 thoughts on “Lekcje online – dlaczego warto?

  1. I was excited to find this page. I need to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely appreciated every bit of it and i also have you saved to fav to see new information on your blog. Annabelle Rurik Northington

  2. Keep up the excellent piece of work, I read few blog posts on this internet site and I believe that your weblog is real interesting and has bands of good info . Suzette Yorgo Worsham

  3. Having read this I believed it was very informative. I appreciate you taking the time and energy to put this article together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile! Catrina Merrick Hasan

  4. You have made some really good points there. I checked on the web for more info about the issue and found most people will go along with your views on this site. Ruthi Redd Lincoln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *